Fototapety na wymiar – dopasowane do Twoich potrzeb

Fototapety na wymiar to wygodne rozwiązanie na ściany o niestandardowych proporcjach, ale też dobra opcja dla osób, które chcą wykończyć swoje mieszkanie precyzyjnie, dbając o każdy szczegół. Czym kierować się przy wyborze fototapet na wymiar oraz jak uniknąć nietrafionego zakupu?

Fototapety na wymiar pozwalają na precyzyjne dopasowanie pokrycia do ścian, bez konieczności obcinania części wzoru lub pozostawiania nieestetycznego marginesu. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze niż fototapety na metry lub te produkowane w konkretnych rozmiarach, zwłaszcza jeśli chcemy użyć ich do pokrycia ścian o niestandardowych wymiarach lub proporcjach, np. skośne ściany na poddaszu. Jednak fototapety na wymiar również muszą być dobierane rozważnie, jeżeli chcemy uzyskać optymalny efekt. Jak je dobrać, by były idealnie dopasowane do pomieszczenia?

Fototapeta na wymiar

Fototapety na wymiar to doskonałe rozwiązanie w przypadku ścian o niestandardowych wymiarach lub powierzchni trudno dostępnych. Fototapety na wymiar z dobrego sklepu, takiego jak Dekowizja.pl, to gwarancja nie tylko wysokiej jakości, ale także dopasowanej dekoracji. W ofercie sklepu znajduje się szeroki wybór wzorów i kolorów fototapet; możesz też zamówić fototapetę z własnego zdjęcia lub projektu.

Dużo zależy od montażu

Podstawową kwestią jest zdecydowanie się, czy fototapety na wymiar będziemy kupować i montować sami, czy wybierzemy usługi profesjonalnej firmy zajmującej się tego typu zadaniami. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze, a także oszczędza nam obecności obcych ludzi w naszym mieszkaniu; ma jednak sporo wad. Wykonanie precyzyjnego, dokładnego pomiaru ściany nie jest zbyt proste, a musi być on naprawdę dokładny, jeśli chcemy uzyskać pożądany efekt. Poza tym, często trzeba samemu dopasować skalowanie obrazu przy zamawianiu fototapety na wymiar, co może skończyć się jego rozciągnięciem w którąś stronę. Jeśli błąd w pomiarze lub dobraniu proporcji będzie po naszej stronie, za wykonaną na zamówienie fototapetę będziemy musieli zapłacić tak czy siak.

Fototapety na wymiar salon

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy będzie droższe, ale wtedy będziemy musieli tylko wybrać wzór i wskazać ścianę, na której chcemy go umieścić, a wszystkim innym zajmą się opłaceni przez nas pracownicy; jeśli popełnią jakiś błąd, nie będziemy musieli pokrywać kosztów wymiany pokrycia ściany.

Bez względu na to, którą opcję wybierzemy, obydwie z nich są dobrym rozwiązaniem w przypadku ścian o niestandardowych wymiarach lub kształcie w porównaniu do zakupu gotowych produktów, które prawie nigdy nie będą idealnie dopasowane do powierzchni, którą chcemy nimi pokryć. Jest to duży problem, na przykład przestrzeni między kuchennym blatem a szafkami wiszącymi. Stanowi też kłopot w starym budownictwie, gdzie ściany nie zawsze są doskonale równe, dlatego wybór fototapety na wymiar jest dobrym pomysłem nawet wtedy, gdy interesujące nas wzory występują w wielu różnych rozmiarach – nawet drobne różnice często mają znaczenie dla ostatecznego wyglądu wnętrza.

Trwałość fototapet na wymiar

Fototapety na wymiar mogą wydawać się bardziej czasochłonne w dobieraniu, ale zawsze zapewniają lepszy efekt końcowy niż te standardowe. Są też trwalsze, ponieważ dokładne przyleganie do krawędzi ściany chroni przed wnikaniem pod spód wilgoci i odklejaniem się brzegów. Warto więc zdecydować się na to rozwiązanie, jeśli chcemy, by nasze mieszkanie było wykończone z najwyższą dbałością o szczegóły, a fototapeta nie wybijała się na tle wnętrza, tylko tworzyła z nim harmonijną całość.Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*