Materac piankowy na zdrowy kręgosłup – najlepszy materac do spania

Materace piankowe to odpowiedź na potrzeby współczesnych Polaków. Ponad 50% dorosłych osób cierpi z powodu przewlekłego bólu pleców, prawie 80% przynajmniej raz bolał kręgosłup. Materace piankowe dopasowują się kształtu ciała, dzięki czemu kręgosłup odpoczywa w nocy, a rano nie boli.

Materace piankowe utrzymują kręgosłup w prawidłowej prostej pozycji, dzięki czemu w nocy kręgosłup odpoczywa, a w dzień jest w dobrej formie. Materace do spania z pianką zapamiętującą przystosowują się do anatomicznego kształtu człowieka, dzięki czemu kręgosłup przez całą noc pozostaje prosty. Materace z pianki są twardsze od tradycyjnych, dzięki czemu ciało ma większą powierzchnię podparcia, ucisk na ciało jest mniejszy, krew przepływa swobodnie przez całe ciało. Jak wynika ze statystyk, większość osób śpi na zbyt miękkich materacach, które zapadają się pod ciężarem ciała i wymuszają niezdrową pozycję spania z wygiętym kręgosłupem.

Wygodny materac piankowy

Dlaczego warto dbać o dobry, zdrowy sen?

Prawidłowa pozycja kręgosłupa podczas snu to efektywny odpoczynek dla całego ciała. Jednak zaśnięcie z bolącym kręgosłupem na niewygodnym materacu jest czasem niemożliwe. Tymczasem sen jest jednym z najważniejszych procesów, które zachodzą w organizmie. W czasie snu cały organizm odpoczywa i się regeneruje. Dobry sen ma wpływ na kondycję psychofizyczną, samopoczucie, relacje z innymi osobami, efektywność i wydajność w pracy.

Materace piankowe Viscotherapy – wygodne i zdrowe dla kręgosłupa

Materace piankowe powstają ze specjalnej pianki potocznie nazywanej zapamiętującą. Materace Viscotherapy podpierają ciało na powierzchni większej aż o 60% w porównaniu do zwykłych materacy, dzięki czemu śpisz w wygodnej, komfortowej pozycji. Większa powierzchnia podparcia oznacza również mniejszy nacisk na ciało podczas snu, co eliminuje problem zamykania naczyń krwionośnych i niedotlenienia organizmu w czasie snu na materacach Viscotherapy.. Materac piankowy Viscotherapy – dzięki piance zapamiętującej – jest termoelastyczny, pianka pod wpływem ciężaru i ciepła ludzkiego ciała dopasowuje się do fizjologicznego kształtu człowieka, a potem wraca do poprzedniego stanu. Pianka zapamiętująca oraz większa powierzchnia podparcia ciała w czasie snu to cechy, dzięki którym materace Vicotherapy są niezastąpione dla osób cierpiących na ból pleców i kręgosłupa. Na materacach z pianki visco kręgosłup przez całą noc jest wyprostowany, a mięśnie rozluźnione. Po przebudzeniu nie czujesz się obolały i zmęczony. Zajrzyj na stronę sklepu ArtMedic Viscotherapy i wybierz model dla siebie.

Dlaczego tak duże znaczenie ma dobry materac do spania?

Dobry materac to dobry sen i jeszcze lepszy dzień. Jakość materaca ma wpływ na całe nasze życie. Jeśli śpisz na wygodnym materacu, w nocy odpoczywasz, nabierasz sił na kolejny dzień i nowe wyzwania. Wyspane osoby po przebudzeniu są miłe, uśmiechnięte, życzliwe, częściej odnoszą sukcesy zawodowe i są bardziej kreatywne. Wybór odpowiedniego materaca ma zatem kluczowe znaczenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale i całego życia. Śpiąc na dobrym materacu, leżysz w komfortowej pozycji, mięśnie i kręgosłup odpoczywają, a Ty nie budzisz się kilka razy w ciągu jednej nocy z powodu bólu pleców czy drętwienia kończyn.

Dobry materac piankowy

Dlaczego materace piankowe są bardziej komfortowe od innych materacy do spania?

Materace piankowe powstają ze specjalnej pianki, która idealnie przystosowuje się do anatomicznej budowy ciała. Piankowe materace do spania znacząco zwiększają komfort podczas snu, nie uwierają, nie zapadają się pod ciężarem ciała i nie obciążają dodatkowo kręgosłupa. Materace z pianki zapamiętującej są polecane dla osób, które cierpią z powodu bólu kręgosłupa, mają problemy z bezsennością lub po przespanej nocy budzą się zmęczone i obolałe. Materace do spania z pianki eliminują problemy z zasypianiem, ponieważ pierwsza wybrana pozycja do snu jest komfortowa i wygodna. Osoby, które zdecydowały się na taki materac do spania, już po pierwszej nocy czują się wypoczęte, rozluźnione i nie budzą się z bólem kręgosłupa czy głowy.

Materace piankowe to również doskonały wybór dla par, ponieważ śpiąc na takim materacu, nie czujemy, kiedy druga osoba zmienia pozycje czy kręci przez sen. Nie czekaj na problemy z kręgosłupem czy zasypianiem, już dzisiaj popraw jakość swojego snu. Materace piankowe do spania wpływają na efektywność snu, zmniejszają bóle kręgosłupa i realnie wpływają na poprawę jakości życia. Nie czekaj już dzisiaj zamów materac Viscotherapy i śpij dobrze każdej nocy.Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*