Klucze sprzętowe i depozytory kluczy – w firmie niezbędne

Depozytory kluczy

Jakie akcesoria przydadzą się w firmie? Z pewnością depozytory kluczy oraz klucze sprzętowe. Mimo że nazwy tych urządzeń brzmią podobnie, to jednak służą one do całkiem innych celów. Poniżej przedstawiamy więcej informacji o tych sprzętach. Zachęcamy do zapoznania się.

Jakie akcesoria będą przydatną w firmie? Na pewno depozytory klucze, jak i klucze sprzętowe. Oba te urządzenia służą zapewnieniu bezpieczeństwa w firmie. Otóż depozytory kluczy ułatwiają przechowywanie kluczy w budynku, pomagają je uporządkować, a także zabezpieczają dostęp do nich. Natomiast klucze sprzętowe skutecznie chronią nasze dane w sieci, np. firmowe konta na portalach społecznościowych.

O bezpieczeństwo w firmie warto dbać na wszystkich możliwych poziomach. Niezwykle ważne jest zabezpieczenie całego budynku, jednak to nie wystarczy. Należy też jak najlepiej zatroszczyć się o dostęp do poszczególnych firmowych pokoi i wnętrz, a także zadbać o to, aby też w świecie wirtualnym wszystkie firmowe dane były bezpieczne. Wówczas można mieć pewność, że zapewniło się bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Poniżej pokrótce charakteryzujemy oba wspomniane wyżej urządzenia, czyli depozytory kluczy i klucze sprzętowe. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Depozytory kluczy

Depozytory kluczy to mechaniczne bądź elektromechaniczne urządzenia wspomagające gospodarowanie kluczami w obiekcie. Depozytor kluczy przypomina niewielką skrzynkę z wyświetlaczem z haczykami lub półeczkami we wnętrzu.

Elektroniczne depozytory kluczy:

– pozwalają na uporządkowanie kluczy w obiekcie i utrzymanie tego porządku na stałe;
– skutecznie chronią wszystkie klucze przed osobami niepożądanymi.

Warto opisać, jak w ogóle działają te urządzenia. Otóż klucz można pobrać tylko za pomocą wcześniejszej identyfikacji (kodem PIN bądź kartą zbliżeniową). Oprócz tego po każdym pobraniu lub zdaniu klucza automatycznie generuje się raport, który zawiera informacje o: osobie zdającej/odbierającej klucz, godzinie tego zdarzenia oraz rodzaju klucza, jaki został pobrany/zdany. Warto zaznaczyć, że pomyłka przy zdawaniu klucza jest niemożliwa, ponieważ każdy klucz jest na stałe przyporządkowany do konkretnej przegródki.

Depozytory kluczy

Profesjonalne depozytory kluczy gwarantujące bezpieczeństwo kluczom w obiekcie można kupić w sklepie Ivel: https://ivel.pl/k784,automatyka-kontrola-dostepu-i-rejestracja-czasu-pracy-depozytory-kluczy.html. Elektroniczne depozytory kluczy to kategoria, w której znajduje się wiele urządzeń w różnych cenach. Zadbaj o bezpieczeństwo w swojej firmie, uporządkuj i skutecznie chroń klucze w obiekcie.

Klucze sprzętowe

Klucze sprzętowe także zapewniają bezpieczeństwo w firmie, jednak w zupełnie innym aspekcie niż wyżej opisane depozytory kluczy. Klucze sprzętowe bowiem chronią dane firmowe w sieci. Zabezpieczają firmowe konta na takich platformach jak: Google, Facebook czy X (Twitter).

Klucze sprzętowe USB przypominają wyglądem zwykły pendrive, więc to naprawdę niepozorne urządzenia. Można je nosić cały czas przy sobie, np. w portfelu. Są też niezwykle proste w użyciu.

Klucze sprzętowe to urządzenia, które służą do autoryzacji dostępu do kont internetowych oraz systemów operacyjnych. Tego typu sprzęt jest jedną z najskuteczniejszych form uwierzytelnienia dwuetapowego, która w 100% chroni przed atakami phishingowymi. To zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie danych w sieci.

Warto też dodać, że są to urządzenia uniwersalne, czyli można ich używać z wieloma serwisami internetowymi, które obsługują ten standard autoryzacji. Z powodzeniem można ich używać z przeglądarkami internetowymi takimi jak: Chrome, Firefox, Opera czy Edge.

Klucze sprzętowe są dostępne w sklepie Ivel: https://ivel.pl/k779,sprzet-it-klucze-sprzetowe.html. Klucze sprzętowe USB w Ivel to niezawodne urządzenia, zapewniające bezpieczeństwo w sieci. W tej kategorii znajdują się różne modele, więc z powodzeniem można wybrać taki, który spełni nasze wymagania.Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*