Czujnik optyczne i przekaźniki bezpieczeństwa – gigaom.pl

Profesjonalne czujniki optyczne i przekaźniki bezpieczeństwa są dostępne w stałej ofercie sklepu Gigaom.pl. To jedne z najczęściej wybieranych przez klientów urządzeń, więc zdecydowanie warto dowiedzieć się więcej! Poniżej znajdziesz szczegóły.

Przekaźniki bezpieczeństwa

Gigaom.pl to sklep z automatyką przemysłową. Firma działa na rynku od 2009 roku. Czujniki optyczne i przekaźniki bezpieczeństwa to jedne z najczęściej wybieranych przez klientów urządzeń, które są dostępne w stałej ofercie. Poniżej polecamy konkretne modele, na które warto zwrócić uwagę. Zobacz!

Czujniki optyczne – polecane w Gigaom

Pierwszą grupą urządzeń, jaką chcemy polecić, są czujniki optyczne, czyli inaczej fotoprzekaźniki. To elementy nowoczesnej automatyki przemysłowej. Tego typu sprzęty są odmianą czujników zbliżeniowych i, co ważne, występują w kilku wariantach.

Warto zdawać sobie sprawę, że czujniki optyczne odgrywają naprawdę ważną rolę w przemyśle:
1) zwiększają jakość produkcji;
2) pomagają oszczędzać energię;
3) ograniczają ryzyko przestojów.

Zadaniem takich czujników jest wykrywanie w wyznaczonym polu obiektów wykonanych z materiałów stałych. Czujnik optyczny składa się z odbiornika i nadajnika. Nadajnik generuje wiązkę światła, która dociera do odbiornika. Jeśli ta wiązka zostanie przecięta przez niezidentyfikowany obiekt, wówczas urządzenie od razu sygnalizuje zagrożenie.

Na rynku dostępne są różne rodzaje czujników optycznych. Kryteria podziału urządzeń z tej kategorii to: budowa foto przekaźnika, technologia wykorzystywana do generowania wiązki światła, oraz dokładna funkcja, jaką spełnia czujnik.

Najlepsze czujniki optyczne są dostępne w stałej ofercie sklepu Gigaom: https://gigaom.pl/czujniki-optyczne. Co ważne, w asortymencie znajdują się różne rodzaje czujników optycznych, więc jest w czym wybierać. Kupując czujnik optyczny w Gigaom, można mieć pewność, że inwestuje się niezawodny sprzęt od dobrego producenta. Zajrzyj na stronę i dowiedz się więcej.

Przekaźniki bezpieczeństwa – w Gigaom cieszą się popularnością

Trzeba wiedzieć, że przekaźniki bezpieczeństwa to niezwykle przydatne urządzenia, ponieważ znacząco ograniczają ryzyko wystąpienia błędów w pracy maszyn, zapobiegają awariom i potencjalnym zagrożeniom. Poniżej pokrótce opisujemy polecane modele, na które warto zwrócić uwagę.

Przekaźnik bezpieczeństwa PNOZ X3 230VAC 24VDC 3n/o 1n/c 1so

Pierwszym modelem, który warto polecić, jest przekaźnik bezpieczeństwa PNOZ X3 230VAC 24VDC 3n/o 1n/c 1so. To niezawodne urządzenie od sprawdzonego producenta Pilz. Model Pilz 774318 to samodzielny przekaźnik bezpieczeństwa, który znajduje zastosowanie w monitorowaniu wyłącznika bezpieczeństwa E-STOP oraz w bramkach bezpieczeństwa.

Ten model posiada wejścia: okablowanie 1/2-kanałowe z detekcją zwarć między stykami lub bez, oraz wyjścia: 3 N/O, 1N/Z, 1 SC, natomiast start jest automatyczny/ręczny.

Czujnik optyczny

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź sklep Gigaom: https://gigaom.pl/przekazniki-bezpieczenstwa/przekaznik-bezpieczenstwa-pnoz-x3-230vac-24vdc-3n-o-1n-c-1so. Przekaźnik bezpieczeństwa PNOZ X3 230VAC 24VDC 3n/o 1n/c 1so znajduje się w stałej ofercie. Model Pilz 774318 to naprawdę dobry sprzęt – niezawodny, profesjonalny, od sprawdzonego producenta.

Przekaźnik bezpieczeństwa PNOZ X3 24VAC 24VDC 3n/o 1n/c 1so

Drugi model, na jaki warto zwrócić uwagę, to przekaźnik bezpieczeństwa PNOZ X3 24VAC 24VDC 3n/o 1n/c 1so. To urządzenie od znanego i cenionego na całym świecie producenta Pilz.

Najważniejsze parametry urządzenia Pilz 774310, które warto znać przed zakupem:
1) wejścia: okablowanie 1/2-kanałowe z detekcją zwarć między stykami lub bez; wyjścia: 3 N/O, 1N/Z, 1 SC;
2) start automatyczny/monitorowany;
3) UB 24 V AC/DC;
4) szerokość: 45 mm;
5) zintegrowane zaciski śrubowe.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zajrzyj na stronę Gigaom: https://gigaom.pl/przekazniki-bezpieczenstwa/przekaznik-bezpieczenstwa-pnoz-x3-24vac-24vdc-3n-o-1n-c-1so. Przekaźnik bezpieczeństwa PNOZ X3 24VAC 24VDC 3n/o 1n/c 1so jest w stałej ofercie, pracownicy na pewno udzielą wszelkich informacji na ten temat. Model Pilz 774310 to urządzenie zdecydowanie godne polecenia!Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*