Jak dobrze myć samochód? Nasze wskazówki się przydadzą!

Jak dobrze myć samochód? Jakich produktów użyć? Od czego zacząć? Te wszystkie informacje znajdziesz w poniższym tekście. Mycie samochodu po zimie powinno być naprawdę dokładne, więc zachęcamy do przeczytania naszych rad i wskazówek.

Samodzielne mycie samochodu

Jak dobrze myć samochód? Obecnie, gdy zima się już skończyła, zdecydowanie warto poczytać więcej na ten temat. Wszystko dlatego, że po tej ciężkiej pod względem warunków porze roku, jaką jest zima, nasze auto może być naprawdę w kiepskim stanie. Ciężkie zabrudzenia i chemia drogowa wciąć mogą utrzymywać się na elementach pojazdu – szczególnie jeśli mycie samochodu nie odbywało się wcześniej regularnie. A jak wiadomo, gdy zabrudzenia i chemia długo zalegają na samochodzie, wówczas mogą one stać się przyczyną niszczenia poszczególnych jego części.

Dokładne mycie auta po zimie po zatem konieczność! Warto wiedzieć, jak zrobić to dobrze i jakich konkretnie produktów użyć, aby móc cieszyć się zadowalającym efektem. Poniżej przybliżamy wszystkie te kwestie, zatem zachęcamy do lektury!

Jednak zanim przejdziemy do tematu, chcielibyśmy jeszcze polecić jeden ciekawy artykuł, gdzie można dowiedzieć się, jak dokładnie umyć samochód: https://showcarshine.pl/blog/blog/jak-dokladnie-umyc-samochod-generalne-mycie-samochodu. Jeśli generalne mycie samochodu jeszcze przed tobą, to zobacz koniecznie!

Mycie auta – produkty do mycia auta

Po pierwsze trzeba zdawać sobie sprawę, że mycie auta to proces przynajmniej dwuetapowy. Zatem ochlapanie samochodu wodą, namydlenie i spłukanie to zdecydowanie za mało! W taki sposób usuniemy może lekkie, powierzchowne zabrudzenia, jednak na pewno nie te ciężkie, zimowe.

Mycie samochodu powinno składać się z:

1) mycia wstępnego, podczas którego usuwa się lekkie zabrudzenia i rozmiękcza te trudne, dzięki czemu później łatwiej jest je usunąć;
2) mycia właściwego, podczas którego usuwa się już wszystkie zabrudzenia ze wszystkich części auta.

Co więcej, każdy etap wymaga użycia innych kosmetyków samochodowych. Zatem produkty do mycia auta, w jakie warto zainwestować, to:

1) aktywne piany do mycia auta, których używa się podczas mycia wstępnego;
2) szampony do mycia auta, których używa się podczas mycia właściwego.

Aktywne piany i szampony – informacje w pigułce

Zarówno aktywne piany, jak i szampony samochodowe to produkty niezbędne wówczas, jeśli chce się dokładnie umyć samochód.
Aktywne piany do mycia auta skutecznie rozmiękczają zabrudzenia – później można je łatwo dzięki temu usunąć. Ich użycie jest proste: wystarczy równomiernie nałożyć produkt (najlepiej za pomocą pianownicy), chwilkę odczekać, a następnie spłukać. Nic trudnego!

Szampon samochodowy mycie

Najlepsze aktywne piany do mycia auta znajdziesz w sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie/aktywne-piany – sklepie z profesjonalnymi kosmetykami samochodowymi z najwyższej półki. Aktywna piana do mycia samochodu pomoże skutecznie usunąć nawet najcięższe zabrudzenia! Zobacz koniecznie ofertę!

Po zastosowaniu aktywnej piany pora na szampon! Profesjonalne szampony do mycia samochodu to niezwykle skuteczne produkty, które są w stanie usunąć nawet najcięższe, zaschnięte zabrudzenia i chemię drogową. Na rynku dostępne są szampony: neutralne, kwasowe, zasadowe. Po umyciu pojazdu szamponem od sprawdzonego producenta, z najwyższej półki, nasz samochód będzie wyglądał jak nowy! Przekonaj się.

Szampony do mycia auta są dostępne w znanym i cenionym przez klientów sklepie ShowCarShine: https://showcarshine.pl/pielegnacja-lakieru/mycie/szampony. W ShowCarShine zaopatrują się miłośnicy autodetailingu i właściciele salonów autodetailingowych, więc można być pewnym jakości dostępnych tam produktów. Szampony do mycia samochodu to duża grupa produktów – zdecydowanie jest w czym wybierać.

Zatem pamiętaj, że dokładne umycie auta po zimie jest koniecznie! Zadbaj o swój samochód, który dzięki regularnemu czyszczeniu i zabezpieczaniu posłuży ci znacznie dłużej – a na dodatek będzie prezentował się świetnie!Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*