Samodzielne klejenie fototapet od teraz dziecinnie proste!

Klejenie fototapet z pewnością nie jest czynnością z którą sobie nie poradzimy. Fototapety 3D świętują ponowne pojawienie się. Przekonaliśmy się, że dobrze dobrane mogą być odpowiednie do każdego pomieszczenia.

jak przykleic fototapete

Piaszczysty brzeg i turkusowe morze wody zatoki w łazience, widok na pola elizejskie tuż przy kuchennym stole, kosmos w sypialni – fototapety 3D to nie tylko oryginalna dekoracja, ale także sposób na optyczne powiększenie mieszkania. Sprawdź, jak samodzielnie przykleić fototapetę do ścian.

Nie jednemu z nas nasuwa się pytanie jak nakleić fototapetę, aby efekt był spektakularny. Przede wszystkim to powierzchnia, którą planujemy ozdobić fototapetą, musi być: czysta, sucha i odpowiednio przygotowana. I tak – świeża ściana pokryta gładzią, chłonnym materiałem budowlanym powinna zostać zagruntowana specjalnym środkiem na dwie godziny przed aplikacją. Należy przy tym uważać, by środek gruntujący na pewno wszedł w powierzchnię, bo inaczej osłabi siłę kleju.

Z kolei ścianę, która wcześniej została pokryta farbą, należy dokładnie umyć mydłem malarskim. Jeśli warstwa farby jest gruba, to warto ją przetrzeć papierem ściernym i następnie odtłuścić. Jeśli natomiast zamierzamy położyć tapetę na tapecie, to lepiej… się wstrzymać. Dotychczasową ozdobę należy wcześniej zdjąć, uszkodzenia w ścianie naprawić, a na koniec dokładnie zagruntować. Dekoracja, którą zamierzamy przykleić do ściany, musi być w idealnym stanie. Trzeba zatem uprzednio dokładnie sprawdzić jej stan. Najłatwiej to zrobić rozkładając paski fototapety 3D na sucho na czystej podłodze, jeden po drugim. Najlepiej układać je nadrukiem do góry. Wtedy sprawdzimy, czy na pewno zgadza się wzór i czy nie brakuje żadnego z elementów.
Jeśli ktoś zamierza po raz pierwszy w życiu montować na ścianie fototapetę 3D, to dobrze jest ułatwić sobie życie i wybrać taką, która ma klej naniesiony fabrycznie. Przekonasz się, że to nie jest trudne.

klejenie fototapety

Jak przykleić fototapetę?
1. Zaplanuj pozycję fototapety na ścianie. Dobrym pomysłem jest tapetowanie od okna w kierunku drzwi;
2. Zaznacz ołówkiem linie pionowe na ścianie. Muszą być idealnie prostopadłe względem podłogi;
3. Jeśli trzeba, potnij tapetę na kawałki odpowiadające wysokości ściany. Pamiętaj, by odpowiednio dopasować wzór! Zostaw mniej więcej pięć centymetrów zapasu na długości fototapety;
4. Aktywuj klej. Najprościej i najbezpieczniej jest rozłożyć fototapetę na stole (zadrukiem do dołu). Warstwę z klejem następnie należy zmoczyć spryskiwaczem lub mokrym pędzlem. Tapeta powinna tak nasiąkać nie dłużej niż 5 minut;
5. Przykładaj do ściany kolejne pasy fototapety. Zacznij od góry ściany tak, by dół swobodnie opadał. Następnie dopasuj idealnie wzór i dociśnij mocno do ściany. Użyj do tego gumowego wałka do tapet.

I gotowe! Nie było to wcale takie trudne prawda? Za to efekty są spektakularne. Miło będzie pochwalić się rodzinie i znajomym, że metamorfozę przeprowadziliśmy sami.

Wpis powstał dzięki danym zawartym w serwisie Dekowizja https://www.dekowizja.pl/, wiodącego producenta fototapet na ściany. Firma Dekowizja oferuje szeroki wybór fototapet do różnych pomieszczeń, a także wykonuje fototapety ze zdjęć klientów.Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*