Place zabaw sprawiają mnóstwo frajdy nie tylko najmłodszym

Place zabaw dla dzieci są przestrzenią, wypełnioną bezpiecznymi urządzeniami, dzięki którym dzieci mogą przez wiele godzin rozwijać sprawność fizyczną, motorykę, równowagę, a także uczyć się interakcji z rówieśnikami.

Czy każda przestrzeń, na której znajduje się zjeżdżalnia lub piaskownica jest placem zabaw? Niezupełnie. Place zabaw są przestrzenią ogólnodostępną, z przeznaczeniem do użytkowania przez dzieci pod nadzorem osoby dorosłej. To miejsce, do którego dostęp mają mieszkańcy okolicznych zabudowań, opcjonalnie dzieci, korzystające z przedszkola lub szkoły, na której terenie place zabaw są lokalizowane.

Plac zabaw, który zdecydujemy się umieścić we własnym ogrodzie może nosić takie miano, jednak nie będą miały do niego dostępu dzieci z okolicy. Właścicielem gruntu, na którym znajdują się place zabaw najczęściej są władze gminne, spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe oraz placówki edukacyjne. Do właścicieli terenu należy zapewnienie bezpieczeństwa korzystania z urządzeń, utrzymanie porządku w obrębie placu zabaw, a także poinformowanie jego użytkowników o zasadach, panujących na jego terenie. W tym celu konieczne jest umieszczenie w widocznym miejscu regulaminu korzystania z urządzeń.

Urządzenia siłowni dla dzieci

W rozpowszechnianiu siłowni zewnętrznych w Polsce pomaga firma Fit Park (więcej na stronie https://www.fitpark.pl/silownie-zewnetrzne.html), która specjalizuje się w kompleksowym wyposażaniu, projektowaniu oraz montażu siłowni zewnętrznych. Urządzenia firmy Fit Park są atrakcyjne, różnorodne i przede wszystkim przeznaczone dla każdego – bez względu na wiek czy stopień zaawansowania treningowego. Siłownie zewnętrzne Fit Park powstają w całej Polsce – zarówno w dużych miastach, jak i wsiach.

Place zabaw, wyposażone w nowoczesne, bezpieczne urządzenia

Place zabaw dla najmłodszych wyposażone są w różnorodne urządzenia, zapewniające dzieciom doskonałą zabawę, urozmaicenie i mnóstwo radości. Aby zabawa przebiegała bez niebezpieczeństwa, urządzenia na placach zabaw muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa, określone normą PN-EN 1176. Najwyższej jakości materiały, użyte do wykonania urządzeń to przede wszystkim drewno, malowane ekologicznymi farbami wodnymi, metal oraz tworzywa sztuczne, wykazujące się dużą odpornością na uszkodzenia oraz intensywność użytkowania. Bezpieczne urządzenia na współczesnych placach zabaw umieszcza się na bezpiecznych podłożach, gwarantujących komfort ruchu oraz zmniejszających dyskomfort po upadku.

Najpopularniejsze urządzenia na placach zabaw

Nowoczesne place zabaw dla dzieci wyposażone są w coś więcej, niż widywane dwadzieścia lat temu piaskownice i metalowe huśtawki wahadłowe. Dziś, do najpopularniejszych urządzeń na placach zabaw należą:

zjeżdżalnie,
huśtawki równoważne i bujaki,
huśtawki wahadłowe (również w wersji bocianie gniazdo),
huśtawki na sprężynie,
zestawy zabawowe w formie konstrukcji drewnianej,
kaskady,
piaskownice, 
mini ścianki wspinaczkowe,
domki do zabaw,
elementy dodatkowe: liczydła, gra w kółko i krzyżyk, tarcze, tablice do rysowania kredą, ławki.

Urządzenie siłowni zewnętrznych dla dzieci

To, co zachwyca na placach zabaw

Zarówno place zabaw, jak i siłownie dla dzieci wyposażone są w bezpieczne, zróżnicowane przeznaczeniem urządzenia, jednak to, o czym należy wspomnieć to stylistyka elementów. Każda z propozycji jest obecnie starannie zaprojektowanym urządzeniem, które poza wymogami bezpieczeństwa wpisuje się w doskonały wygląd, pasujący do okolicznej zabudowy. Pięknie dobrane kolory, nowoczesne kształty, dekoracje, najczęściej w formie roślin, pojazdów lub zwierząt pobudzają dziecięcą wyobraźnię i zachęcają do wspaniałej zabawy. P

lace zabaw są miejscem, w którym dziecko chce spędzać każdą chwilę na świeżym powietrzu, nierzadko odmawiając powrotu do domu. Opiekun, bacznie obserwujący malucha może skorzystać z urządzeń siłowni na świeżym powietrzu, która coraz częściej zajmuje miejsce obok placu zabaw. Nowoczesne place zabaw są zatem miejscem, w którym nie tylko dziecko cieszy się efektywnym spędzeniem czasu. Widząc doskonale bawiące się dziecko, można obserwować jego poczynania, korzystając z okazji do wypracowania doskonałej kondycji. Może uda się ćwiczyć codziennie? Place zabaw dla dzieci są miejscami, które zapamiętane zostaną na wiele lat, warto więc wybierać nowoczesne i bezpieczne urządzenia, aby pozwolić maluchowi poszaleć bez ryzyka usterki.  
 Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*